اخبار

پیشرفت لایروبی کانال آشورآده به ۴۰ درصد رسید/ کاشت آزمایشی گیاه «سالیکورنیا» برای جلوگیری از تولید ریزگرد

پیشرفت لایروبی کانال آشورآده به ۴۰ درصد رسید/ کاشت آزمایشی گیاه «سالیکورنیا» برای جلوگیری از تولید ریزگرد
سرپرست بنادر و دریانوردی گلستان اعلام کرد: برآورد شده یک میلیون و ۱۶۰ هزار مترمکعب لایه برداری از کانال آشوراده (چهارپایه) انجام شود که تاکنون ۴۰ درصد آن معادل ۴۷۰هزار مترمکعب لایروبی شده است.
نوراله عباسی،  سرپرست بنادر و دریانوردی گلستان گفت: لایروبی کانال آشور (چهارپایه) پیشرفت خوبی داشته و از برنامه جلوتر قرار دارد
 
 وی بیان کرد:  برآورد شده یک میلیون و ۱۶۰ هزار مترمکعب لایه برداری از این کانال انجام شود که تاکنون ۴۰ درصد آن معادل ۴۷۰هزار مترمکعب لایروبی شده است.
 
سرپرست بنادر و دریانوردی گلستان با بیان اینکه طول پروژه ۷.۵ کیلومتر است، عنوان کرد: از زمان اجرای پروژه حدود ۵ ماه گذشته و بیش از نیمی از سال قرارداد مانده است.
 
عباسی اعتبار پروژه را ۲۸۴ میلیارد تومان اعلام کرد و ادامه داد: ۱۰۰ میلیارد تومان از این اعتبار پرداخت شده و پیگیر آن هستیم که بقیه آن هم از محل اعتبارات سازمان مدیریت بحران کشور  اختصاص یابد.
 
سرپرست بنادر و دریانوردی گلستان افزود: پیشرفت مالی ۲۱ درصد بوده و چهار درصد از برنامه زمان بندی شده جلوتر می‌باشیم. 
 
وی عنوان کرد: هم اکنون دو دستگاه لایروب  ۱۴ دستگاه بیل مکانیکی، ۱۹ دستگاه کمپرسی، دو دستگاه بولدوزر مشغول فعالیت بوده و حدود ۵۸۰ متر هم تراورس کوبی شده است.
 
عباسی افزود: بخشی از برداشت، خشکه برداری است که توسط کامیون انتقال و بخشی هم لایروبی با کاترساکشن است که با خط لوله به محل دایک ها منتقل می‌شود.
 
وی افزود: بخشی از برداشت، خشکه برداری است که توسط کامیون انتقال و بخشی هم لایروبی با کاترساکشن است که با خط لوله به محل دایک ها منتقل می‌شود.
 
عباسی ادامه داد: برای جلوگیری از ریزگرد احتمالی حاصل از برداشت لای، گیاه سالیکورنیا به طور آزمایشی کشت شده و در حال تست و بررسی سایر گیاهان شورپسند منطقه هستیم تا بعد از اتمام کار این نوع گیاه کشت شود.
 
۱۹ آبان ۱۴۰۱ ۱۲:۱۶
تعداد بازدید : ۵۴

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.