اخبار

بازدیدمعاون اول استاندار مانگستائو قزاقستان از امکانات و توانمندی های بنادر گلستان

بازدیدمعاون اول استاندار مانگستائو قزاقستان از امکانات و توانمندی های بنادر گلستان

روزچهار شنبه مورخ 28 مردادماه ، رحیم اف معاون اول استاندار مانگستائو قزاقستان در رأس هیئتی بلند پایه از امکانات و مزایای بنادر و دریانوردی استان گلستان بازدید کرد وطی جلسه ای  با مدیر بنادر استان گلستان در خصوص همکاری های بین المللی دو استان گفتگو و تبادل نظر نمود .

به گزارش روابط عمومی بنادر گلستان ، در این دیدار رحیم اف با اشاره به چهارده میلیون تن غلات تولیدی و مازاد استان مانگستائو و همچنین 10 میلیون تن فرآورده های نفتی این استان گفت : ایران بهترین گذرگاه برای دسترسی ما به بازارهای هدف است ودر این میان استان گلستان با توجه به نزدیک بودن فرهنگ و جغرافیا جایگاه ویژه ای برای ما دارد .

وی با اشاره به اتصال بنادر استان گلستان به ریل راه آهن ، افزود : با در نظر گرفتن مزایا و ارزش افزوده بنادر استان گلستان ، بسیارعلاقه مند به توسعه ارتباطات تجاری از طریق این منطقه هستیم .

در ادامه اله یار اسعدی مدیر بنادر ودریانوردی استان گلستان ضمن خوش آمدگویی به میهمانان گفت: پیشینه تاریخی بنادر استان گلستان به ویژه بندر ترکمن در تبادلات تجاری بسیار ممتاز بوده است ولی متاسفانه در خلال سالهای متمادی و به واسطه عقب نشینی آب دریای خزر و همچنین تجمع رسوبات در این منطقه ، در حال حاضر نمی توان از تجارت دریایی در این منطقه استفاده کرد .

اسعدی افزود : با سرمایه گذاری در بخش لایروبی و همچنین بهره گیری از موضوعات فنی ، می توان حیات مجددی به این منطقه تجاری بخشید و علاوه بر گردشگری و اکوتوریسم منطقه ، از مزایای تجاری و ترانزیتی این بندر نیز استفاده کرد .

گفتنی است در این دیدار که با حضوریوسف بسنجیده مدیرکل اموراقتصادی استانداری گلستان سرکار خانم نازقلچی فرماندار بندرترکمن و جمعی از مدیران ارشد استان گلستان برگزار شد  بر همکاری های تجاری بین دو منطقه و نحوه ی سرمایه گذاری بخش های خصوصی قزاقستان در راه اندازی تجاری بنادر و دریانوردی استان گلستان  هماهنگی هایی صورت گرفت .ا
ل
ب
ی
س
ش

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۲:۵۰
تعداد بازدید : ۳,۷۰۶

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.