اخبار

میزبانی بنادر گلستان برای مسافران و گردشگران ظرفیتی برای صنعت گردشگری دریایی است

میزبانی بنادر گلستان برای مسافران و گردشگران ظرفیتی برای صنعت گردشگری دریایی است

به گزارش روابط عمومی: اله یار اسعدی مدیر بنادر و دریانوردی گلستان در آستانه نوروز 94 و استقبال مسافران نوروزی از بنادر گلستان با اظهار اینکه با مشارکت بخش خصوصی درصدد هستیم تا بنادر گلستان را به مناطق گردشگری تبدیل کنیم با اشاره به اهمیت گردشگری دریایی اظهار داشت: منابع طبیعی گردشگری یکی از فرصت هایی است که هر کشوری با توجه به میزان دسترسی به آن می تواند به قدرت اقتصادی نسبی دست یابد و ایران با داشتن بیش از 5000 کیلومتر خط ساحلی و دسترسی دو سویه به دریا از پتانسیل های مناسبی در این زمینه برخوردار است و می تواند به یکی از قطب های گردشگری دریایی در منطقه تبدیل شود.

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان با بیان اینکه  گلستان دارای سواحل بکر بدین منظور است گفت: امروزه صنعت گردشگری با توجه به ابعاد مختلف سرمایه گذاری و جذابیت بالایی که دارد یکی از راه های درآمدزایی کشورها محسوب می شود.

وی گفت: دریا  از جاذبه های طبیعی که در جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار تاثیرگذار است و گردشگری دریایی و فعالیت های مربوط به آن در اغلب کشورها در صدر برنامه های گردشگری قرار دارد و سواحل استانهای شمالی که هرساله میزبان میلیون ها مسافر و گردشگرند بستر مناسب برای برنامه ریزی و استفاده از صنعت گردشگری دریایی اند که باید به طور ویژه دیده شوند.

اسعدی با اظهار اینکه در تعاریف بین المللی گردشگری دریایی به آن دسته از فعالیت هایی اطلاق می شود که وابستگی زیادی به آب دارند ادامه داد: از این فعالیت ها می توان به غواصی و زیرآبی، ماهیگیری تفریحی، قایقرانی، موج سواری، شنا، کشتی کروز و بسیاری تفریحات دیگر از این جنس اشاره کرد.

وی تصریح کرد: با ورود مسافرین نوروزی در این ایام، حال و هوای خیابان ها و جاده های ساحلی گلستان کاملا تغییر کرده است.

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان خاطر نشان کرد: کمپهای استقرار مسافرین نوروزی از سوی جمعیت هلال احمر استان نیز ایجاد شده است و  جاده های ساحلی کنار دریا نیز مملو از خودروهای مسافرین نوروزی می باشد که اینها نشان دهنده کمبود زیرساخت های گردشگری در استان است و ایام نوروز زمان خوبی است تا با اشراف به کمبودها درصدد رفع و جبران عدم زیرساخت ها برنامه ریزی و اقدام عملی کرد.

اسعدی مدیر بنادر و دریانوردی گلستان در ادامه از برنامه ریزی جهت استقبال مناسب از مسافران از سوی بنادر گلستان خبرداد و گفت: اسکله های تفریحی ترکمن و گز که دارای ایستگاههای قایقرانی می باشند جهت خدمات رسانی به مسافران نوروزی آماده اند.

وی همچنین از تهیه و چاپ بروشور جهت آگاهی مسافرین و نظارت کامل بازرسان این اداره بر عدم تردد شناورهای غیر مجاز حمل مسافر نیز طی طرح نوروز 94 خبر داد.

۸ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۵۷
تعداد بازدید : ۱,۲۸۱

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.