اخبار

جلسه بررسی موانع و مشکلات بندر خواجه نفس

جلسه بررسی موانع و مشکلات بندر خواجه نفس
با حضور معاون عمرانی استانداری ، مدیر بنادر استان و مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری خواجه نفس

به گزارش روابط عمومی؛ اله یار اسعدی مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان با اعلام این نکته افزود: بندر خواجه نفس برای مردم و مسئولین استان اهمیت ویژه ای دارد. در این راستا نگاه ویژه استاندار و معاونین ایشان در جهت رفع موانع و مشکلات این بندر وجود دارد .

اسعدی عنوان کرد :متاسفانه سرمایه گذار قبلی بندر خواجه نفس با گذشت بیش از 8 سال هیچگونه عملیات اجرایی را جهت راه اندازی این بندر انجام نداده است در صورتیکه سازمان بنادر و دریانوری بعنوان متولی حاکمیت سواحل و دریا کمکهای شایانی در خصوص صدور مجوزها و تمدید آن در چند مرحله انجام داده است. لذا سال گذشته شرکت جدیدی بعنوان سرمایه گذار بندر خواجه نفس زمام کار را بدست گرفت که بر اساس آخرین اخبار نقل و انتقال سهام به شرکت جدید صورت پذیرفته . انشاء الله در آینده شاهدحضور پررنگ این شرکت در منطقه باشیم.

اسعدی در پایان ادامه داد به شرکت جدید عنوان شده تا مادامیکه مجوزات لازم جهت ساخت بندر از سازمان   بنادر اخذ نگردد و در کمیته صدور مجوز موضوع طرح و احداث بندر را بررسی و نهایی ننماید در واقع شرکت مذکور نمی تواند هیچ گونه عملیات اجرایی ساحلی را انجام دهند.

در ادامه جلسه : دکتر خبره مدیرعامل شرکت خواجه نفس توضیحات مبسوطی در خصوص روند  یکسال گذشته تغییر سهام ارائه دادند و اظهار داشتند سهام جدیداً نقل و انتقال پیدا نموده و این شرکت بدنبال اخذ مجوز از سازمان بنادر می باشد و در ادامه گفت: شرکت سرمایه گذاری خواجه نفس اهتمام ویژه ای در خصوص ایجاد بندر در منطقه دارد و بدنبال ایجاد بندر هستیم چرا که در این رابطه تا کنون مبالغ زیادی نیز هزینه کرده ایم.

مهندس مروتی معاون عمرانی استاندار نیز در جمع بندی جلسه در پایان عنوان کرد: از مطالبات به حق مردم استان گلستان با ظرفیت 110 کیلومتر ساحل و نزدیکی به کشورهای cis و داشتن مراودات خوب اقتصادی اقوام خوب ترکمن و قزاقستان با کشورهای منطقه، بیش از پیش این استان می بایستی بندر تجاری داشته باشد.

ایشان اظهار داشتند استانداری گلستان ضمن حمایت و همراهی سرمایه گذار بندر خواجه نفس در امورات جاری و عمرانی در خصوص ایجاد واحداث بندر نیز می بایست ملاحظاتی را در نظر بگیرد .

مروتی عنوان کرد از آنجائیکه نقطه ایجاد بندر در خلیج گرگان واقع شده لذا می بایستی ابتدا مبحث مطالعات زیست محیطی منطقه بدقت بررسی گردد ورژیم رسوب گذاری تأسیسات ساحلی ایجاد بندر بر منطقه خلیج گرگان نیز حائز اهمیت می باشد.

ایشان در ادامه اظهار نمودند انشاءالله دست به دست هم خواهیم داد و با رعایت نکات اصولی و فنی و اخذ مجوزات لازم از  سازمان بنادر، نسبت به تسریع پروژه گامهای موثری بر خواهیم داشت.

۱۱ بهمن ۱۳۹۳ ۲۰:۰۹
تعداد بازدید : ۱,۸۲۸

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.