اخبار

با حضور نماینده ویژه رییس جمهور ، تبدیل بندر ترکمن به بندرتوریستی بررسی شد

با حضور نماینده ویژه رییس جمهور ، تبدیل بندر ترکمن به بندرتوریستی بررسی شد

 

 

 

 

روز سه شنبه 11 آذر ماه جلسه شورای اداری شهرستان ترکمن با حضور خانم مولاوردی معاون رییس جمهور و مدیران این شهرستان برگزار شد و در مورد وضعیت بندرترکمن بحث و تبادل نظر صورت گرفت .

به گزارش روابط عمومی ، در این جلسه که در راستای سفر ریاست محترم جمهوری و با حضور سرکار خانم مولاوردی معاون رییس جمهور و نماینده ویژه رییس جمهور در دهمین سفر کاروان تدبیر و امید به استان گلستان صورت گرفت ،  اله یار اسعدی مدیر بنادر و دریانوردی استان  گلستان ، با اشاره به درخواست های مکرر مردمی در مورد راه اندازی تجاری بندر ترکمن توضیحاتی  ارائه کرد و تبدیل این بندر به بندر توریستی را بهترین راه استفاده از امکانات بالقوه این منطقه دانست .

وی ضمن ارائه آمار ،  به جریان کلی آب دریای خزر که به سمت خلیج گرگان صورت می گیرد و بسته شدن راه های ورودی این خلیج بوسیله  رسوب ها اشاره کرد .

مدیر بنادر و دریانوردی گلستان ،  بندر ترکمن را در صورت انجام لایروبی و باز شدن کانال های ورودی ، دارای قابلیت پذیرش کشتی های یکهزار تنیدانست و گفت : با توجه به تغییر ظرفیت کشتی های دریای خزر به کشتی های پنج هزارتن به بالا ، بندر ترکمن برای سرمایه گذاران تجاری توجیه اقتصادی نخواهد داشت ،  زیرا بستر دریا در این منطقه ظرفیت ورود این کشتی ها را ندارد . وی گفت : به استناد فرمایشات رییس محترم جمهور در زمینه رفع موانع زیست محیطی منطقه آشوراده ، لایروبی و ایجاد بستر مناسب در زمینه گردشگردی و توریستی ، آمادگی داریم با توجه به نوع وظایف و اختیارات سازمان بنادر و دریانوردی از متقاضان سرمایه گذاری بخش خصوصی در این منطقه در زمینه های مرتبط با گردشگری دریایی حمایت کنیم .

وی در همین زمینه از تسهیلات وجوه اداره شده سازمان ، برای ساخت و خرید شناورهای گردشگری و مسافربری و همچنین آمادگی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص صدور مجوزهای مربوطه خبر داد .

در این جلسه در زمینه تبدیل بندر ترکمن از بندر تجاری به بندر توریستی بحث و تبادل نظر صورت گرفت و پیگیری موارد به جلسات آتی موکول شد .


۱۲ آذر ۱۳۹۳ ۱۴:۳۷
تعداد بازدید : ۱,۶۶۵

نظرات بینندگان

برای نظر دادن ابتدا باید به سیستم وارد شوید. برای ورود به سیستم روی کلید زیر کلیک کنید.